تاثیر رپورتاژ آگهی روی سئو

فهرست مطلب :

رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغات دیجیتال است که در آن سعی می شود محصولات یا خدمات یک مجموعه یا یک شخص، در قالب یک خبر به مخاطب نمایش داده شوند. مثلا فولاد مبارکه به تازگی موفق به ساخت ریل شده است، مسئولان روابط عمومی و تبلیغات این شرکت تصمیم می گیرند گزارشی را منتشر کنند و طی آن جنبه‌های مختلف این دست‌آورد را در قالب متن، تصویر و ویدئو به اطلاع مردم برسانند.

رپورتاژ آگهی چگونه روی سئو تاثیر می گذارد ؟

با قرار دادن لینک منبع در رپورتاژ شما میتوانید یک بک لینک از وب‌سایت منتشر کننده دریافت کنید، تاثیر مثبت بک لیک روی سئو نیز برکسی پوشیده نمی‌باشد، در حال حاضر بسیاری از این رپورتاژ‌ها به همین بهانه منتشر می‌شوند. بسیاری از وب سایت‌ها نیز انتشار رپورتاژ را بعنوان یک منبع درآمد بحساب می‌آورند.

چگونه رپورتاژ منتشر کنیم ؟

یک وب‌سایت را پیدا کنید که رپورتاژ آگهی منتشر میکند،اکثر وب سایت‌های خبری، لایف استایل، مجله ها و … اینکار را میکنند. سعی کنید وب‌سایتی باشد که مرتبط با حوزه کاری شما باشد. این وب سایت‌ها میتوانند حتی متن را نیز برای شما بنویسند یا یک ویدئو برای شما درست کنند، اما بهتر است این کار را خودتان انجام دهید. برخی وب سایت‌ها نیز هستند که کارشان انتشار رپورتاژ است و بعنوان واسطه این کار را برای شما انجام میدهند، این وب سایت‌ها این امکان را به شما میدهند که از بین وب‌سایت‌های مختلف وب‌سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید و پروسه انتشار را خودشان انجام میدهند و دیگر لازم نیست شما با وب‌سایت منتشر کننده در تماس باشید.

نکات مهم در انتشار رپورتاژ آگهی

 1.  متن آگهی را به دقت بنویسید.
 2. مطمعن شوید لینکی که به شما میدهند از نوع فالو باشد.
 3. مطمعن شوید رپورتاژ شما بعدا پاک نمی شود.
 4. بیشتر از 1 یا 2 عبارت را لینک نکنید .
 5. همه رپورتاژ ها را به صفحه خانه نفرستید، سعی کنید برای تمامی صفحات داخلی اصلی و فرعی نیز لینک دهید.
 6. انکر تکست یا متن لینک‌دار خود را متنوع کنید و از یک عبارت ثابت استفاده نکنید.
 7. شباهت متن لینک‌دار با کلمه کلیدی، می تواند در سئو آن کلمه برای وب سایت شما موثر باشد. اما تکرار معنی دار این کار میتواند به جریمه گوگل منجرب شود.
 8. فقط به گرفتن لینک فکر نکنید، سعی کنید آگهی طوری باشد که خود باعث کشیدن مخاطب به سایت شما شود.
 9. عنوان رپورتاژ طوری نباشد که در تداخل با کلمه کلیدی اصلی شما باشد.
 10. در یک روز تعداد زیادی رپورتاژ برای یک وب‎‌سایت منتشر نکنید.
 11. ببینید وب سایت منتشر کننده قطر دامنه خوبی و قابل قبول و اسپم اسکور پایینی نیز دارد (حداقل بهتر از شما باشد).
 12. سرچ کنسول خود را برای مشاهده ایندکس شدن لینک در گوگل بررسی کنید.
مطالب مرتبط
نویسنده مطلب
رسول قجاوند
رسول قجاوند
سلام دوست عزیز،وردپرس به من شانس داشتن یه زندگی بهتر و آینده روشنتر داده،با یادگرفتن وردپرس و سئو تونستم زندگی بهتری داشته باشم و تصمیم گرفتم دیگران هم این را تجربه کنند، خوشحالم که خط‌اول را برای یادگرفتن انتخاب کردی. نظر یادتون نره !
رسول قجاوند
رسول قجاوند
سلام دوست عزیز،وردپرس به من شانس داشتن یه زندگی بهتر و آینده روشنتر داده،با یادگرفتن وردپرس و سئو تونستم زندگی بهتری داشته باشم و تصمیم گرفتم دیگران هم این را تجربه کنند، خوشحالم که خط‌اول را برای یادگرفتن انتخاب کردی. نظر یادتون نره !
هیچ کامنتی ثبت نشده، اولین کامنت باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =

مسیرهای ارتباطی